Spor Sahaları
Spor Sahaları ve Komplek Yapımları
 
Amatör ve profesyonel Futbol sahası yapımı, alanında büyük hizmetlere imza atmış olan firmamız, sizlere bu alanda verilmesi gereken tüm hizmetleri hem garantili hem de uzman ekip ve ekipmanlar ile hazırlamaktadır. Gençlerin oynayabileceği özel alanların hazırlanmasında toprak etütlerinden sonra gerekli hazırlıklar yapılarak, oyun sahalarının kazımı ve dolum işlemleri süratli ve dikkatli bir şekilde tamamlanmaktadır. İşverenlerin teknik şartnamede belirtiği alanlara uygun bir şekilde hazırlanacak olan suni çim zeminlerinin döşenmesi ise, belirlenen malzemenin özelliklerine uygun yöntemler ile gerçekleştirilmektedir. Futbol sahası yapımı, hizmetlerinde yapılacak olan alanların düzenlenmesi ve tamamen hazır hale getirilmesinden sonra teslim işlemleri gerçekleştirilmektedir. Hazırlanacak her türlü sahaların garantisini veren firmamız, bu alandaki daha önce tamamlayarak teslim ettiği ve muhteşem görünümlü sahaları referans olarak gösterebilmektedir.
 
Birbirinden farklı spor karşılaşmaları için kullanılan çok amaçlı sahalar genellikle futbol saha ölçülerine göre ayarlanır. 26mm veya 20mm ekonomik çim halı kullanılır. Ancak isteğe göre göre EPDM veya Akrilik zemin olarak da projelendirilebilir. Kapalı spor salonlarında ise zemin kaymayan akrilik EPDM veya TARTAN malzemelerle kaplanır.
 
Futbol, Tenis, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Badminton gibi dallarda müsabakalara ev sahipliği yapılır.
 
Ayrıca her spor dalının çizgileri belirli renklere sahiptir. Beyaz futbol sahası çizgileri, iç kısımlarda ise sarı olarak basketbol sahası ve tenis kortu çizgileri işlenmektedir. Ekipmanlar portatiftir ve sabitlenmez. Alanı hızlı ve ekonomik kullanmak amaçtır.
 
Özellikle güvenlik amaçlı yapılan klempli uygulamalar sahaların çevresinin kaplanmasında kullanılır. Saha yapımı bittikten sonra Zeminde 3 mt'de bir açılacak olan çukurlara boru dikmeler, betonlanarak (zemin beton ise; çelik dübeller ve özel klemp ayakları ile) monte edilir.Yüksekliğe göre özel bağlantı klempleri ile yatay kayıtlar atılır. İsteğe göre üzerine dikenli tel veya jiletli tel çekilebilir.
 
Standart Yükseklikleri1.00 mt
1.50 mt
2.00 mt
2.40 mt
3.00 mt
4.00 mt ve kullanım alanına göre istenilen yüksekliklerde olabilir.
 
Kullanım Alanları ; Otomotiv Sektörü, İç Dekorasyon, Spor Tesisleri, Sera ve çiftlikler, Belediyeye özel alanlar, Fabrikalar, Fuar merkezleri, Karayolları, Süpermarketler, Hayvan barınakları 
 
Tenis Kortu Nasıl Yapılır?
 
Tenis kortları yapılış amacına, boyutlarına ve zeminlerine göre birkaç çeşitten oluşur. Dolayısıyla her birinin yapımının bazı küçük farkları olabilir. Akrilik zemin, tartan zemin, suni çim zeminli olmak üzere birkaç çeşidi vardır. Bu çeşitler de 'doğal tenis kortu zeminleri' ve 'sentetik tenis kortu zeminleri' olmak üzere iki başlıkta toplanır.
 
Doğal Zeminli Tenis Kortları: Bu tenis kortları çim ve toprak zeminlerden oluşur. Adından anlaşılacağı üzere doğal malzemelerden oluşmaktadır. Bu da bu kortların yapımını daha güçleştirmektedir. Çünkü ciddi ve sürekli bir bakım gerekmektedir.
 
Sentetik Zeminli Tenis Kortları: EPDM kort denilen yani tartan zeminli, suni çim zeminli ve akrilik zeminli olan kort tiplerini içerir. Bu tenis kortları genellikle 26mm hav boyuna sahiptir. Yapımı ve bakımı daha kolaydır. Dış tesirlerden daha az etkilenir. Maliyeti nispeten daha fazla olsa da uzun ömürlülüğüyle yüz güldürmektedir.
 
    Tenis Kortu Ölçüleri Nedir?
 
Amatör tenis kortlarının belirli ölçüleri yoktur. Ancak profesyonel tenis kortlarının bazı uluslararası standartları vardır. 23,77m x 10.97m ölçüleri standart ölçülerdir. File, sahanın tam ortasına dikilir ve yüksekliği 1,07 m, orta yüksekliği 0,91m'dir. Tenis kortu ölçüleri profesyonel müsabakalarda bu rakamlardan oluşmakta ve amatör kortlarda farklı farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır.
 
Tenis kortu ve spor sahalarının standart uygulamalarındaki 76x25mm profil boru dikmeler 3 metre ara ile monte edilir
Üsten alttan ve ortadan olmak üzere 3 sıra 42×2.5mm ara kayıt profil borular atılır
Atılan kayıt borular arasına 1 er sıra gergi teli çekilir
Dikmelerin tepesi krom nikel kapak ile kapatılır
Top