Galvanizli Kafes Tel Örgü
GALVANİZLİ KAFES TEL ÖRGÜ Hayvan barınakları ve kafes yapımında kullanılan tel çeşitlerinden biride galvaniz kafes teli sistemidir. İnşaat alanında kum eleme gibi sistemlerde kullanılabilmektedir.
 
 İnşaat sektöründe, sanayi alanında, madencilikte kullanılan çoğu alette ve maden bulmak için aranılan, kazı yapılan yollarda, pano yapımında, bahçe veya boş arazilerde çit yapımında, kırsal alanlarda hayvanlar için yapılan kafeslerde, çeşit çeşit sepet üretiminde, inşaat halindeki evlerin son aşaması olan sıva ve alçı altlarında, cezaevi duvarlarında, pencere kaplamalarında kısacası birçok farklı günlük ve kurumsal alanda kullanabileceğiniz galvaniz kafes tellerin hem üretimi hem de satışı firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir.
 
 Üretimini gerçekleştirdiğimiz galvanizkafes telleri birçok alanda işinize yarayacaktır. Galvanizyani çinko (Zn-Fe) kaplama sayesinde teller ve telleri yapımında kullandığınız ürünler korozyona karşı korunmaktadır. Korozyon yani kireçlenme, paslanma vs. birçok metalde meydana gelen bir olaydır. Metallerin çoğu içerisinde barındırdığı elektronların hareketinden dolayı havayla temas halinde oldukça reaksiyonlar geçirmektedir. Böylece paslanma, metallerde renk değişimi meydana gelir. Korozyon ürünlerin ömrünü kısaltır, sağlamlığını ve kalitesini azaltır. Üretim yapılan fabrikalarımızda çalışan yani bu konuda uzman olan kişiler üretim öncesinde, üretim sırasında ve sonrasında düzenli kontroller gerçekleştirmektedir. Sıkı kontroller sonucunda üretilen tellerimizde paslanma ve deformasyona karşı sıcak daldırma galvaniz(çinko) kaplama yapılmaktadır ve bu sayede korozyon riski %85 e kadar azaltılmaktadır. 
 
 Sıcak daldırma galvaniz Ankara Tel örgü yöntemi hem maliyet açısından hem de ürünün görselliği açısından çok avantajlıdır. Çinko ile kaplanan malzemelerde demir ve çinko arasında elektron çekimi yani kimyasal bir reaksiyon oluşmaktadır. Dolayısıyla bu yöntem ile elektriksel kayıp azaltılmış ve metal aşınmasıyla oluşan görüntü bozukluğu önlenmiş olur. Maliyet olarak, fiyat kalite oranına bakıldığında birçok kaplamadan çok daha uygun olduğu yapılan araştırmalar sonucunda gözler önüne serilmiştir. Ayrıca telin en üst katmanı çinko olduğu için parlaklık sağlanmaktadır. Bu katman uzun zaman sonra aşınır ve ikinci katman yani en sağlam katman görevini daha çok görmeye başlar. Bu kaplama ortalama 75 yıl korozyondan korur. Maddeleyecek olursak galvanizkaplamanın avantajları şöyle:
 
1-Uzun Ömürlüdür (Dayanıklıdır)
 
2-Güvenilirdir
 
3-Ekonomiktir
 
4-Bütünsel Kaplama Sağlar ve Bakım Gerektirmez
 
5-Üretimi Zamandan Tasarruf Sağlar
 
6-Estetiktir
 
7-Çevre Dostudur
 
Kafes telleri, üretim sonrası uygun sıcaklık ortamında kıvrak bir şekile sokulur.    Kafes tellerinin tırtıklı olması da fizik kuralları bakımından kırılganlığını azaltır yani sağlamlığını arttırır. Tellerin kıvraklığı ve galvaniz kaplama, tellerin sağlamlığını, kalitesini birlikte destekler. İsteğinize göre de; göz arası, tel kalınlığı, genişlik ve uzunluk değişikliği, ayarları yapılmaktadır. Firmamız birçok alan için üretimler yapmıştır ve kalite konusunda şikayetlerle hiç karşılaşmamıştır. 
 
Teknik Özellikleri:
 
✔️Göz aralığı: 20 mm, 30 mm, 40 mm, 50 mm, 60 mm, 70 mm
 
✔️Yükseklik: 50 cm- 7 metre
 
✔️Rulo uzunluğu ortalama olarak 5-20 metre
 
✔️Tel kalınlığı: 2-4 mm 
 
*Güvenlik açısından en çok kafes telleri tercih edilmektedir. Galvanizkaplama ile birlikte güvenliğiniz hat safhada olabilir. Firmamız ile iletişime geçebilirsiniz
Top